ico
 

VELKOU TAJUPLNOU ČÍNOU SLV Přidat do oblíbených

Čína (roundtour) -  - VELKOU TAJUPLNOU ČÍNOU
exclusive AKČNÍ CENA
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Vydejte se s námi na cestu po velké Číně a objevme společně její kouzlo. Poznejme alespoň střípky této fascinující země s bohatou a dlouho historií, zemi proslulou vynálezem papíru, porcelánu, hedvábí či střelného prachu. Přímopřed vašima očima se bude v těsném sepětí prolínat pradávná minulost s nejčerstvější přítomností.

Peking–Gubeikou–Peking–Pingyao–Xian–Guilin–Longsheng–Shangrao–Huangshan–Šanghaj

Program zájezdu

1. a 2. den: Praha–Peking / Gubeikou
Odlet z Prahy do Pekingu v dopoledních hodinách linkou společnosti Finnair. Přestup v Helsinkách. Po příletu v brzkých ranních hodinách uvítání místním průvodcem. Následuje transfer do přibližně 2 hod. vzdálené oblasti Gubei. Zde navštívíme Velkou čínskou zeď v části Simatai – čínský fenomén, jež je opředen mnohými mýty a ověnčen mnoha superlativy – největší stavba v dějinách lidstva, nejdelší konstrukce či největší lidské pohřebiště. Po obědě přesun do města Gubeikou postaveného ve stylu tradičních čínských městeček s vodními kanály. Následuje ubytování v místním penzionu. Po setmění Vás uchvátí pohled na osvícenou zeď nad městem. Volný program a nocleh.
Nalan Inn hotel Gubeikou nebo podobný / Během dne oběd

3. den: Peking
V ranních hodinách odjezd zpět do Pekingu, cestou zastávka v továrně na zpracování jadeitu. Dále spatříme exteriér Ptačího hnízda (pekingského národního stadionu) a Vodní kostky (pekingského národního plaveckého centra) – staveb, které vznikly k příležitosti konání Letních olympijských her v Pekingu v roce 2008. Následuje návštěva parku Jingshan (Ťing-šan), ze kterého je krásný výhled na celé Zakázané město. Poznáme také život místních obyvatel a atmosféru během návštěvy tzv. "Chu-tchung" tvořeného typickými úzkými uličkami, kterými se projedeme v tradiční rikši. Následuje uvítací večeře v restauraci Bianyifang nebo podobné, kde si vychutnáte "pekingskou kachnu".
Dongfang hotel nebo podobný / Během dne snídaně, oběd i večeře.

4. den: Peking
Po snídani odjezd na náměstí Nebeského klidu, největší městské náměstí na světě pojmenované po bráně Nebeského klidu, jež se nachází na jeho severní straně. Následuje návštěva starověkého Zakázaného města, jež je největším dochovaným císařským palácem své doby. Po obědě budeme pokračovat návštěvou komplexu Letního paláce u jezera Kunming, největší a nejlépe dochované císařské zahrady v Číně, a to včetně návštěvy Buddhovy věže a Trůnního paláce. Ve večerních hodinách návrat do hotelu, volný program.
Dongfang hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

5. den: Peking–Taiyuan
Dopoledne pátého den bude věnováno Chrámu nebes, který sloužil císařům k uctívání nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu. Zde také můžeme spatřit ranní cvičení místních obyvatel, odvážnější se mohou i přidat a cvičení sami vyzkoušet. Po obědě následuje transfer na nádraží a přejezd rychlostním vlakem do přestupového města Taiyuan, hlavního města provincie Shanxi. Zde strávíme noc. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Yitel Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

6. den: Taiyuan-Pingyao-Xian
V ranních hodinách se přesuneme do 1,5 hodiny vzdáleného města Chewang, kde se nachází Nádvoří rodiny Chang. Tato významná stavba rozprostírající se přes celé dvě městské ulice vznikala po dobu 200 let. Skrývá na 4000 místností a je dokonalým příkladem čínské architektury kombinující styl severu a jihu a propojující bydlení se zahradou. Pokračujeme návštěvou velkého buddhistického chrámu Shuanglin zapsaného na seznamu UNESCO. Chrám ze 6. stol. je pozoruhodný především sbírkou více než 2000 zdobených hliněných soch. Po obědě nás čeká ojedinělá a unikátní návštěva krásného historického města Pingyao (Pching-jao) skrytého za impozantními, mohutnými, 12 metrů vysokými hradbami. Spatříme dochovanou čínskou architekturu, symetrické a přímočaré uspořádání ulic a především zajímavé budovy spojené s bankovnictvím 19. a 20. stol., kdy město bylo významným bankovním centrem. Byla zde také v roce 1643 založena první banka v Číně. Ve městě je omezena automobilová doprava a jízdní kola jsou zde hlavním způsobem přepravy. Následuje transfer na nádraží a po náročném dni strávíme společně cestu do Xianu (Si-anu) nočním lůžkovým vlakem.
noční lůžkový vlak / Během dne snídaně a oběd.

7. den: Xian
Po příjezdu do města Si-an si dopřejeme snídani v místním bistru a následně zamíříme ke slavnému Mauzoleu prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století př. n.l., jež je známé také pod názvem Terakotová armáda. V areálu této památky je poskytnut čas pro individuální prohlídky. Po obědě se vrátíme do města a projdeme se po muslimské čtvrti s Velkou mešitou, kde můžete ochutnat typickou muslimskou kuchyni. Umění kaligrafie vám bude naopak přiblíženo v muzeu umění "Tangbo Art Museum". Následuje odjezd do hotelu a po zbytek dne volný program.
Jin Jiang Metropolo hotel / Během dne snídaně a oběd.

8. den: Xian - Guilin
Tento den si dopřejeme více odpočinku a nabírání sil pro dny následující. Po snídani se vydáme na letiště k odletu do města Guilin (Kuej-lin). Po příletu přivítání, oběd, transfer do hotelu, ubytování, volný program a nocleh.
Universal hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd

9. den: Guilin–Longsheng-Guilin
Devátý den bude věnovaný rýži jako tradiční čínské plodině. Po snídani se vydáme na terasovitá rýžová pole Longji. Rýžové terasy vytvářejí krásnou přírodní scenérii, kterou si jistě nechcete nechat ujít a rádi strávíte příjemný čas lehkým trekkingem mezi políčky. Longji je mimo jiné vhodným místem k poznávání kultury etnických menšin žijících ve vesničce Gu Zhuang. Odjezd zpět do Guilinu. Po návratu zrelaxujeme příjemnou tradiční masáží nohou. Návrat do hotelu, nocleh.
Universal hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

10. den: Guilin–Shangrao
Krajina kolem Kuej-linu bývá Číňany označována za nejkrásnější na světě. Právě dnes započneme den výstupem na jeden z vrcholů místních vápencových útvarů, Solitary Beauty Peak, odkud je jeden z nejhezčích výhledů na město. Po sestupu se přesuneme do podzemí a necháme se okouzlit překrásnými přírodními krasovými útvary v Jeskyni rákosové flétny (Reed flute), jejichž roztodivné tvary jsou podtrženy různobarevným nasvícením. Poté následuje přejezd do původního rybářského městečka Xingping ležícího na řece Li, kde vás po obědě čeká projížďka na bambusových vorech nejkrásnějším úsekem řeky. Návrat do města a odjezd nočním lůžkovým vlakem do přestupního města Shangrao.(Šang-žao, cesta trvá přibližně 11 hod.)
noční lůžkový vlak / Během dne snídaně a oběd.

11. den: Shangrao-Huangshan
V ranních hodinách příjezd do Šang-žao. Během dvouhodinnového čekání na návazný spoj si můžete zakoupit snídani přímo na nádraží v místním bistru nebo KFC. Následuje přestup na rychlostní vlak do městské prefektury Hunagshan (Chuang-šan). Po příjezdu do cíle se posilníme obědem a budeme pokračovat prohlídkou vesničky Chengkan, která je známá pro svou zachovalou a úžasně navrženou architekturu z dob dynastie Ming. Po návratu do města Huangshan kratší procházka po historických ulicích, následně ubytování a nocleh.
Huangshan International hotel nebo podobný / Během dne oběd.

12. den: Huangshan
Po snídani se necháme dopravit na úpatí hor Huangshan (Žluté hory) a absolvujeme cestu nahoru lanovou dráhou. Zde si celý den budeme vychutnávat překrásnou krajinu a scenérie známé z čínských obrazů - vrcholky Žlutých hor zahalené v mlze s borovicemi bizarních tvarů rostoucích na jejich kolmých stěnách. Pokud čas a síly dovolí, budeme moci projít i dva okruhy Velkého kaňonu západního moře (2–3 hodiny chůze) poskytující nádherné výhledy do kaňonu. Ubytování v hotelu na vrcholku hor.
Beihai Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

13. den: Huangshan-Šanghaj
Pokud vstanete brzy, bude možné si vychutnat východ slunce nad Žlutými horami. Navazujeme na předchozí den a pokračujeme v objevování místní krajiny a návštěvou různých scenérií. Následuje cesta lanovkou dolů, přejezd na nádraží, oběd a odjezd vlakem do Šanghaje. Po příjezdu transfer do hotelu. Volný program. Doporučujeme čas využít k procházce podél populárního nábřeží "Bund", které je známé jako galerie světové architektury.
King Town Hotel Plaza nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

14. den: Šanghaj
První místo, které v Šanghaji tento den navštívíme, bude park Fuxing. Zde budete moci poznat běžný život místních obyvatel a následně také tzv. starou Šanghaj (Nontang). Od víru velkoměsta si oddychneme procházkou po ulici Sinan, která je jednou z nejhezčích ulic starého města prezentující vily západního stylu. Následuje prohlídka Francouzské čtvrti a známé oblasti Tianzifang, nákupní čtvrti vytvořené v úzkých uličkách historického města a plné malých obchůdků s uměleckými předměty, příjemnými kavárnami, restauracemi a výtvarnými ateliéry. Po obědě budeme pokračovat do klasické čínské městské zahrady Yuyuan a navštívíme chrám Jadeitového Buddhy. Znalosti o výrobě hedvábí si budeme moci rozšířit v místní manufaktuře. Pozdní odpoledne a večer volný program
King Town Hotel Plaza nebo podobný / Během dne snídaně a oběd

15. den: Šanghaj-Praha
Ve velmi brzkých ranních hodinách transfer na letiště "Shanghai Pudong Airport", odlet zpět do Prahy s přestupem v Helsinkách.
Během dne snídaně

Upozornění: Okruh je zaměřen na poznání historie, kultury a krajiny. Je časově delší a pro některé účastníky může být fyzicky náročnější. Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob, maximální 18 osob. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v destinaci, respektive od ukončení platnosti vstupního víza.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha–Helsinki–Peking, Šanghaj–Helsinki–Praha, Xian-Guilin v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, místní železniční doprava dle programu, ostatní jízdné dle programu, ubytování (v případě 15 denního okruhu 13 nocí), 1× ubytování v penzionu, 12× ubytování v 3* hotelech nebo vyšší kategorii. Stravování dle programu, vstupy dle programu, služby česky či slovensky hovořícího průvodce, transfery dle programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Vstupní vízum, fakultativní služby, nápoje. Povinné spropitné pro místní řidiče a průvodce, které je v destinaci na počátku programu vybíráno českým průvodcem (585CNY nebo 85USD/osoba/pobyt). Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu).

Přidat do oblíbených 
 
Kalkulace
1. 5. 2020 - 15. 5. 2020 15 dní / 13 nocí Odlet: Praha 11:35 - Peking 06:55 * Přílet: Šanghaj Pudong 09:20 - Praha 18:45 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 2. 5. 2020 - 15. 5. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava polopenze   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 170 180 Kč
Sleva celkem: -33 400 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 136 780 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Proběhl přesný výpočet, ze zobrazené ceny je platná sleva odečtena.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Teploty: 26 °C
 
 
Informace: Cena platí za 1 dospělou osobu při nejvyšší možné obsazenosti pokoje. (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet nocí Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cena
 
1. květen 2020 (pátek) Odlet Přílet 13 nocí Praha polopenze Pokoj pro 2 osoby Ano 68 390 Kč
 
1. květen 2020 (pátek) Odlet Přílet 13 nocí Praha polopenze Pokoj pro 1 osobu Ano 80 980 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace